ŹRÓDŁA

LATO 2006. POCZĄTKI BYŁY TRUDNE. TROCHĘ JAK W W BIBLII. PRÓCZ APARATU NIE MIAŁEM NICZEGO. NIE WIEDZIAŁEM OD CZEGO ZACZĄĆ. WTEDY NATRAFIŁEM NA STRONĘ www.zamki.res.pl OBECNIE www.zamkomania.pl. WYDRUKOWAŁEM WSZYSTKIE MAPY Z ZAMKAMI I SPISAŁEM ZAMKI W SPECJALNYM ZESZYCIE. NO I ZACZĄŁEM MOJĄ PRZYGODĘ Z FOTOGRAFOWANIEM. OD ZAMKU DO ZAMKU. W MYŚL ZASADY “ZNAJDŹ I PSTRYKNIJ”. POTEM MOJĘ INSPIRACJE WZMOGŁY KSIĄŻKI AGNIESZKI I ROBERTA SYPKÓW, NA KTÓRE PRZYPADKOWO TRAFIŁEM PRZED LIDZBARSKIM ZAMKIEM (WTEDY TYLKO TRZY).

POTEM MOJA MIŁOŚC ROZLAŁA SIĘ NA WSZYSTKIE ZABYTKI. FOTOGRAFOWAŁEM WSZYSTKO CO ZABYTKOWE LUB CO NA TAKIE WYGLĄDAŁO. “SCHIZUS RUINUS” – TAK ZDIAGNOZOWAŁA CHOROBĘ MOJA KOLEŻANKA ANIA. JAKOŚ WTEDY ZNALAZŁEM STRONĘ www.kobidz.pl TERAZ www.nid.pl. ŚCIĄGNIĘTE PDF’Y POZWOLIŁY STWORZYĆ MI MAPĘ ZABYTKÓW, KTÓRA STAŁA SIE “MOIM SKARBEM”. NIESTETY MIMO WŁOŻONEGO WYSIŁKU CZĘSTO PRZEŻYWAŁEM ROZCZAROWANIA. NA MIEJSCU ALBO NICZEGO NIE BYŁO ALBO WYGLADAŁO NAPRAWDE MARNIE. ZACZĄŁEM PRZESZUKIWAĆ STRONY. WÓWCZAS NATKNAŁEM SIĘ NA KOLEJNYCH MOICH INSPIRATORÓW. NA mapa.szukacz.pl PUBLIKOWALI SWOJE ZDJECIA EWA I MAREK WOJCIECHOWSCY. ZNALAZŁEM I STRONY: www.polskiezabytki.pl, www.zamki.rotmanka.com, www.fotopolska.eu, www.zamki.net.pl, www.majkad.blogspot.com, NIEOCENIENI W POZNAWANIU DOLNEGO ŚLĄSKA I NIE TYLKO: wroclaw.hydral.com.pl PÓŹNIEJ  wroclaw.polska-org.pl A OBECNIE  www.polska-org.pl. 

POTEM PRZYSZEDŁ CZAS NA WSPARCIE LITERARURĄ (BYŁ JUŻ ROK 2008 I ZACZĄŁEM BUDOWAĆ MOJĄ BIBLOTEKĘ).  MOJĄ ULUBIONĄ KSIĄŻKĄ JEST LEKSYKON ZAMKÓW. PANOWIE LIBICCY WSPANIALE OPISUJĄ WIEJSKIE REZYDENCJE. (SZKODA, ŻE NIE MIEJSKIE). KIEDY MIAŁEM ICH KSIĄŻKĘ O REZYDENCJACH WIELKOPOLSKI, POWIEDZIAŁEM “TAK, KWINTESENCJA TEGO CZEGO SZUKAM”. ZDJĘCIE I DOBRY OPIS. TAKŻE POMOCNE SĄ ALBUMY I LEKSYKONY.

CZĘSTO I CHĘTNIE SWOJĄ WIEDZĘ WZBOGACAM NADAL SZUKAJĄC KOLEJNYCH STRON.  CZĘSTO TEŻ WSPIERAM SIĘ NIMI W OPISACH OBIEKTÓW. SUKCESYWNIE BĘDĘ JE TU WYMIENIAŁ I UZUPEŁNIAŁ: www.pl.wikipedia.orgwww.zabytek.pl, www.zamki.pl, www.zamkipolskie.com (PIĘKNE OPISY ZAMKÓW, BOGATO ILUSTROWANE), www.palaceslaska.pl, www.sokoliszlak.cba.pl, www.zabytkislask.blogspot.com, www.slask-zabytki.blogspot.com, www.krakow-przewodnik.com.pl, www.krakow4u.pl, www.polskieszlaki.pl, www.medievalheritage.eu, www.wiezecisnien.eu, www.slupsk.pl, jakzwiedze.pl, www.podrozepoeuropie.pl, bibliotekacyfrowa.eu, gk24.pl, rowery.wzp.pl, dipp.info.pl, powiat.slupsk.pl, www.zabytkowekoscioly.net, zamkilubuskie.pl, www.labiryntarium.pl, zamkiobronne.pl, www.polskaniezwykla.pl, zamkomania.pl, pomorzezachodnie.travel, dnidziedzictwa.pl, seminarium-krakow.pl, ruj.uj.edu.pl.